Ülo Toomsalu • 22. jaanuar 2002 kell 7:55

Ministeeriumid tahavad ühtset raamatupidamist

Mitmed ministeeriumid plaanivad koos oma haldusala asutustega konsolideerida raamatupidamise, hoides niiviisi kokku riigi raha ning muutes raamatupidamise läbipaistvamaks, kirjutab Postimees.

Majandusministeeriumis on juba alustatud kogu valitsemisala raamatupidamissüsteemi ümberkorraldamist, mis vabastaks ministeeriumi haldusalas olevad asutused oma raamatupidamisest. Asutuste raamatupidamisega hakkab tegelema ministeeriumi raamatupidamise talitus.

Ettevõtmist toetavad majandusministeeriumi kinnitusel nii rahandusministeerium, riigikontroll kui ka justiitsministeerium.

Majandusministeeriumi haldus- ja finantsosakonna juhataja Margus Jõesaare sõnul on konsolideeritud raamatupidamise juurutamise üheks mõtteks kergendada allasutuste ja nende juhtide tööd.

?Kui meil on praegu seitse allasutust, millest igaühes on vähemalt üks raamatupidaja, siis konsolideerimise puhul teeb töö ära ministeeriumis asuv raamatupidamise talitus, mida me plaanime suureneva töömahu tõttu tugevdada kahe töötajaga,? rääkis Jõesaar.

Ta märkis, et kõikide allasutuste raamatupidamine on ühes programmis ning ühes kohas, mis võimaldab väga kergesti koostada haldusala konsolideeritud bilanssi ja aruandlust.

Hetkel kuum