Ülo Toomsalu • 17. juuni 2002 kell 6:05

EPL: New Yorgi legendaarne linnapea hakkab eestlasi õpetama

New Yorgis kuritegevust poole võrra vähendanud ekslinnapea Rudolph Giuliani võib oma korrakaitsealaseid kogemusi jagada sügisel Eestis.

?Giuliani välja käidud nulltolerantsi idee tähendab reageerimist kõigile õigusrikkumistele, ka kõige väiksematele,? ütles Tallinna politseiprefekt Kalle Laanet. Ta lisas, et kuulaks Giuliani ideid meeleldi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laaneti sõnul oleks selle doktriini elluviimine Eestis võimalik ja vajalik. ?See on tahtmise küsimus,? kinnitas prefekt. ?Kui politsei, võim, majandusinimesed seljad kokku paneksid, oleks see Eestis täiesti rakendatav.?

Kriminoloogiaprofessor Jüri Saar peab New Yorgi eksmeeri küll värvikaks isiksuseks, kuid usub, et tema korrakaitsealaste saavutuste taga on pigem ekspertidest koosnev meeskond. ?New Yorgi linnapea on eelkõige poliitik, mitte kuritegevuse vähendamise spetsialist,? tõdes ta.

Sel aastal oma teise ametiaja lõpetanud Giuliani Eestisse toomiseks läbirääkimisi pidava erakonna Res Publica turvalisuspoliitika eestkõneleja Jaanus Rahumägi sõnul vajavad korrakaitsetöötajad ja Eesti elanikud üldse uutmoodi sisejulgeolekualast mõtlemist.

Hetkel kuum