Ülo Toomsalu • 22. november 2002 kell 6:40

Sakala: Viljandi uues raamatukogus uputab

Oktoobri algul lugejatele avatud Viljandi linnaraamatukogu hoone kannatab mitme häda all, millest kõige hullem on majja tungiv vesi.

Lisaks uputusele on lasteosakonna seina tekkinud praod ning riietusruum ja selle taga paiknev du?iruum on unustatud kütteta, kirjutas Sakala.

'Praegu käime asjast kuidagi üle, aga selge, et selline olukord saab kesta vaid ajutiselt, vee sissetungimine tuleb seisma panna,' ütles raamatukogu juhataja Evi Murdla.

Ta rääkis, kuidas töötajad terve nädalavahetuse keldrikorrusele tungiva veega võitlesid ja pidid end kaotajaks tunnistama. Nüüd on keldrikorrusel paikneva hoidla põrandasse tehtud auk, kuhu vesi koguneb. See pumbatakse keldrist välja ning et ruumid liiga niiskeks ei muutuks, on tööle pandud niiskusimurid.

Eile tulid raamatukokku projekteerijad RTG Projektbüroost, ehitajad Facio Ehitusest ja linnavalitsuse ehitusspetsialistid.

Erialasest jutust koorus välja, et üks uputuse põhjusi võib olla koht, kust on sisse toodud sidekaablid. Teiseks oli spetsialistide arvates halb idee katta õueala kivisillutisega, mille pealt vesi imbub pinnasesse nii suures koguses, et drenaa? ei suuda seda piisavalt kiiresti ära juhtida. Kivi asemele otsustati panna asfalt.

Linnavalitsuse ehitusinsener Aavo Saar rääkis ka sellest, et katusetegijad on parandamas kahte neelukohta, mis läbi jooksevad.

Pärimisele, millal vead võiksid parandatud saada, keeldus Facio Ehituse juhatuse esimees Toomas Tromp praegu vastamast, öeldes, et see lepitakse kokku eraldi.

Hetkel kuum