Viktoria Korpan • 2. detsember 2002 kell 10:15

Linn jagab Mustamäe ühiselamuasukaile veel üksteist korterit

Linnavalitsus plaanib homsel istungil anda veel 11 Mustamäe erastatud ühiselamu elanikule üürile eluruumi linnale kuuluvates unitsipaalmajades.

Varem on linnavalitsus eraldanud ühiselamuasukatele juba 32 korterit, teatas Raepress.

Linn annab Mustamäe erastatud ühiselamu elanikele üürile korterid linnale kuuluvates munitsipaalmajades Vilde tee 94, Pae tänav 48, Erika tänav 9 ja Maleva tänav 2a. Mustamäe linnaosa peaspetsialist Tiit Ulase sõnul munitsipaalmajades asuvaid üürikortereid elanikud erastada ei saa.

Ulas lausus, et täna on Mustamäe linnaosa korterikomisjon teinud positiivse otsuse juba 55 Mustamäe erastatud ühiselamute elaniku eluruumitaotluse suhtes.

Ka eelmisel ja üleelmise nädala istungitel eraldas linnavalitsus kokku 22 Mustamäe erastatud ühiselamu elanikule üürile uue eluruumi linnale kuuluvas majas Sõle 18.

Sel sügisel linna poolt kuue miljoni krooni eest renoveeritud majas Sõle 18eluruumi saavad elanikud võivad selle ka 300-kroonise ruutmeetri hinnaga endale osta.

'Selle võimaluse saavad inimesed, kes on õigeaegselt esitanud erastamistaotluse,' täpsustas elamumajandusameti juhataja Jaan Kurm.

Kuu tagasi eraldas linn kümnele Mustamäe ühiselamute elanikule uue elamispinna ka Vilde tee 94 ning Alvari 37 asuvates linna munitsipaalmajades.

Täna on 263 ühiselamuelanikku võtnud end linnaosavalitsuses arvele linnalt eluruumi üürimist sooviva isikuna.

'Eluruumi üürimist soovivate isikute arv pidevalt kasvab,' märkis Mustamäe linnaosa valitsuse peaspetsialist Elle Arusoo.

Samuti kasvab nende ühiselamutes elavate isikute arv, kes on esitanud

linnaosavalitsusele dokumendid, mis tõestavad, et nad on õigeaegselt ehk 1995. aasta 1. märtsiks esitanud erastamistaotluse ühiselamute tollasele omanikule Ehitajate EEV-le. Täna on sellised dokumendid esitanud juba 72 inimest.

Ühiselamutes elab ka 80 peret, kes on kord juba ühe korteri erastanud ja kellele pole linnal seetõttu seaduslikku alust uut erastamisvõimalusega elamispinda anda.

Kokku elab Akadeemia ja Vilde teel asuvates erastatud ühiselamutes 695 peret.

Tõsised probleemid Mustamäe ühiselamutega said alguse möödunud aasta augustis, mil toonase majandusministri Mihkel Pärnoja tegevuse tulemusel omandas AS Fennovara 4,1 miljoni krooniga riigile kuulunud ühiselamud aadressil Akadeemia tee 38, 42 ja 46 ning Vilde tee 90 ja 96.

Hetkel kuum