Mari Kõlli • 23. detsember 2002 kell 22:00

Eestlased on raamaturahvas

Eestlased on raamatulugeja rahvas. 2002. aastal leidis Äripäeva Raamatuklubi abil omaniku üle 15 000 raamatu, neist enamik olid Äripäeva kirjastatud ja ligikaudu 3000 teiste kirjastuste töö ja vaeva vili. Oleme lugejateni toonud 76 nimetust raamatuid.

Äripäeva Raamatuklubi on Eesti raamatumaastikul ainulaadne ? pakub ainult otsustajale mõeldud kirjandust. Eesmärk on pakkuda klubi liikmetele ülevaadet kogu Eestis ilmuvast majandusalase kirjanduse paremikust, soodsat klubiraamatut ja mõned korrad aastas korraldada klubi liikmetele ka teemakohaseid üritusi. Lõppeva aasta meeldejäävaim üritus oli kindlasti detsembri alguses toimunud seminar ?Kuidas reegleid rikkuda?. Raamatute saatmiskulud ja postimaksu on raamatuklubi ka enda kanda võtnud.

Majanduslikult oleme samuti jalgel, plaanime esimese tegutsemisaasta lõpetada vähemalt poolemiljonilise kasumiga. Praegu on Äripäeva Raamatuklubil üle 2000 liikme. Kõige enam on tekitanud probleeme Euroopas ja Skandinaavias väga levinud ei-ütlemisega raamatuklubisüsteem, mis võimaldab klubi liikmetele suuri soodustusi (klubiraamatu hinnasoodustus, saatekulude puudumine). Tänaseks on süsteem sisse töötatud ja arusaamatused kadunud.

Järgmisel aastal on Äripäeva Kirjastusel soov anda välja ligi 20 raamatut, neist 3?4 juhtimisraamatut , neli leksikoni, neli teatmikku, 1?2 nimetust maksunduse jm finantside alast kirjandust, mõni põnev edulugu ja paar muud majandusorientatsiooniga raamatut.

Äripäeva Raamatuklubi soovib Teile lugemisrohkeid jõule!

Hetkel kuum