Ülo Toomsalu • 28. märts 2003 kell 5:49

PM: Maksuameteid ummistavad märtsi lõpuni hiigelsabad

Hoolimata sellest, et tänavu laekub elektrooniliselt ligi 40 protsenti tuludeklaratsioonidest, on maksuametid kõikjal ülerahvastatud.

Tallinna füüsiliste isikute maksuametis oli eile pärast keskpäeva järjekorras rohkem kui sada tuludeklaratsiooni esitajat. Üsna mitmed tulid oma tuludest ülevaadet ametisse esitama kogu perega, kirjutab Postimees.

Kaheaastase Märten Johannese isa Aivo Mäesepp usaldas maksuametnikuga läbirääkimise oma abikaasale ja jäi koos pojaga suuremast trügimisest kõrvale. «Ilmselt saaksime ka internetis deklaratsiooni täitmisega hakkama, kuid eelistasime harjumusest ise kohale tulla,» ütles Mäesepp. «Seda enam, et on lootust osa rahast tagasi saada.»

Kui viimastel päevadel on internetis esitatud ligi 10 000 tuludeklaratsiooni, siis Tallinna füüsiliste isikute maksuameti direktori Triinu Rohtla hinnangul tuleb pealinnas maksuametisse isiklikult kohale 2500-3000 inimest päevas. Kõige rohkem on inimesi kella üheteistkümnest kella kolmeni.

Kokku oli eilseks Tallinna maksuametis käinud juba rohkem kui 80 000 maksumaksjat.

Praegu teenindab Tallinnas maksumaksjaid korraga 16 ametnikku. Sellest hoolimata tuleb inimestel arvestada, et järjekorras tuleb oma eeltäidetud deklaratsiooni saamiseks seista ligikaudu pool tundi. Umbes iga viies maksumaksja soovib deklaratsiooni täitmiseks ka konsultatsiooni, mis võib maksuametnike hinnangul veel vähemalt sama palju aega nõuda. Konsultatsiooni küsivad kõige enam investeerimistuludega maksumaksjad.

Hetkel kuum