Arvatavasti enamik inimesi sellist üritust läbi viima ei hakka. Soomemaise F-Proti tutvustamise põhjuseks on aga selle firma veidi teistsugune poliitika tasuta tarkvara jagamisel võrreldes oma keskeurooplastest konkurentidega.
Tasuta versioonid sellest programmist on nimelt saadaval ka Linuxi ja BSD operatsioonisüsteemide jaoks, nii et siit võiks saada tõuke oma koduses internetiarvutis turvalisemale, paremini kontrollile alluvale Linuxile üleminekuks. Viimane on samuti Soome päritoluga kaubamärk.
Linuxi tarbeks on olemas vaid üksikuid viirusi ning need eriti interneti kaudu e-posti või www-lehekülgede abil ei levi. Antiviirust läheb siiski vaja ka selles keskkonnas, et hõlpsamini ära tunda saabuvaid nakatunud saadetisi või ka mõnelt veebiaadressilt saadetavaid kahtlasi pakette; samuti on sellegi opsüsteemi kasutajal vaja igaks juhuks jälgida väljuvaid andmepakette viiruste suhtes. Tasuta profiriist F-Prot on selleks tarbeks tervitatav võimalus.
Teised F-Proti tasuta platvormid (DOSi ning BSD jaoks) võivad aga samuti kodukasutajale väga kasulikuks osutuda, sest võimaldavad mõne päris vanaaegse arvuti muuta turvaliseks e-posti lugemise tööriistaks, näiteks koos Pegasus Maili DOS-versiooniga, mis ka üsna nõudlikke tarbijaid rahuldama peaks. Siinse teksti autori jaoks (võib olla, et tänu loodusteaduslikule taustale) on vananeva tehnika korduvkasutust võimaldav tarkvara üks kõige hinnatumaid nähtusi arvutialal, sest see tähendab looduskaitset. Arvutite tootmine nimelt on üks üsnagi mürgine tegevus.
Seotud lood
Unikaalseid vaikuseruume tootev Silen kasutab nüüdsest vaid taastuvenergiat, kuna ettevõtte kestlikumaks muutmine annab eksporditurgudel märgatava konkurentsieelise.
Enimloetud
1
Jätkuva kasvuruumiga Eestis avatakse aina uusi ja uusi klubisid
Hetkel kuum
Jätkuva kasvuruumiga Eestis avatakse aina uusi ja uusi klubisid
Tagasi Äripäeva esilehele