Ülo Toomsalu • 26. mai 2003 kell 6:18

EPL: Baltimaad suunavad turistide huvi kaubanduselt kultuurile

Kultuuriturismi arendajad tahavad tõmmata UNESCO abiga turistide tähelepanu kaubanduselt kultuuriväärtustele.

Balti kultuuriturismi projektijuhi Ain Hinsbergi sõnul peaks seni juhuslik koostöö turismifirmade ja kultuuri haldajate vahel paranema, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hinsberg lisas, et sisuliselt on projekti näol tegemist Baltimaade kultuuriturismi äriplaaniga, millega saab erinevatest Euroopa Liidu fondidest ja mujaltki raha küsida.

Kui ÜRO haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsioon UNESCO projekti kinnitab, siis võib Eestis juba järgmisel aastal kultuuri-arendusturismi projekte teha.

?Üsna palju võimalikke turiste ja ka Baltimaade elanikud ei oskagi kultuuri mujalt otsida kui vanalinnas jalutades ja laulupeol käies,? ütles Hinsberg. ?Mis sealt kõrvale jääb, ei ole kõigile arusaadav ja on meile naabermaades liikudes tundmatu.?

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anton Pärna sõnul võib üks kultuuriturismi väikse osakaalu põhjus olla see, et Eestis ei ole turismi alal riiklikku koordineerivat ja vastutavat institutsiooni. See on Pärna sõnul probleem, sest ühelt poolt tuleb ennast tutvustada Euroopas, kuid samas ka Eestis.

Hetkel kuum