Ülo Toomsalu • 2. juuli 2003 kell 7:10

EPL: Politseiamet varjas kõrge ametniku purjuspäi sõitmist

Politseiamet püüdis ligi kuu aega varjata endise Rapla prefekti Andres Puskari joobe jääknähtudega autoroolist tabamist.

Puskari alkoholijoobes sõidust teadsid politseiametis Eesti Päevalehe andmetel vähesed inimesed, kuna väidetavalt oli Puskari ja juhtumi ajal politseiametit juhtinud Harry Tuule vahel sõlmitud kokkuleppe, et kui Puskar lahkub omal soovil, siis avalikkust politseiametniku väärteost ei teavitata.

Tuul eitas sellise kokkuleppe sõlmimist ja põhjendas Puskari juhtumi mahavaikimist inimlikest kaalutlustest lähtumisega. Tuule sõnul tunnistas Puskar oma eksimust juba järgmisel päeval ja esitas tööpäeva algul lahkumisavalduse, mille Tuul ka kohe rahuldas.

?Öelge, kas arstid või õpetajad, kes eksivad, tuleb internetti üles panna?? küsis Tuul avalikkuse teavitama jätmist kommenteerides. ?Ma ei saa aru, miks oleksin pidanud hõiskama, et hoi, meil jäi ametnik vahele.?

Kuigi Tuul oleks võinud seaduste kohaselt vabastada Puskari ametist politseiametnikule ebaväärika teo sooritamise eest, vabastas endine peadirektor oma nõuniku töölt isikliku avalduse alusel.

Puskar tabati joobeseisundis isikliku auto roolist tavalise liikluspolitsei kontrolli ajal pühapäeval, 1. juuni õhtupoolikul. Selgus, et politseiametnikul oli 0,3promilline joove.

Politseiameti pressiesindaja Robert Kõrvitsa andmetel koostati Puskarile osapoolte kokkuleppel kiirmenetlus ja talle määrati 3000 krooni trahvi, mille Puskar järgmisel päeval ka ära maksis.

Hetkel kuum