Romet Kreek • 17. november 2003 kell 22:00

Eesti turul kõrge dividendimäär

Eesti aktsiaturg ületab oma 3,23 protsendise keskmise dividendimääraga Põhjamaade aktsiaturgude omi. Samas pole meie aktsiaturg dividenditootluselt sugugi kõige atraktiivsem.

Näiteks Tsehhi aktsiaturu dividendimäär oli möödunud reedeste aktsia sulgemishindade alusel 5,79, Venemaal 4,77. Suurbritannia aktsiaturu tootlus ületas samuti koduturu oma, küündides 3,59ni.

Sooma aktsiate tootlus oli seevastu 2,91 ja Rootsi oma 2,48, ületades seega kahe suure Mandri-Euroopa aktsiaturu oma. Prantsusmaa tootluseks oli 2,16, Saksamaa oma 2,12. Silmapaistev on see, et Kesk- ja Ida-Euroopa maade dividenditootlus kõigub seinast seina. Nii ulatub Ungari dividenditootlus vaid 1,07 ja Poolas 0,47ni. Poola aktsiaturu dividenditootlus on samas suurusjärgus Nasdaqi omaga (0,41 protsenti).

Tallinna börsil jätkus eile suure käibega kauplemine Eesti Telekomi aktsiatega. Kui kauplemispäeva esimesel poolel oli aktsia plussis, siis börsipäeva lõpuks andis aktsia tõusu käest ja sulgus reedesel sulgumistasemel 103,42 kroonil. Eesti Telekomi aktsia käive moodustas 62 börsi päevakäibest, olles teist päeva järjest suurima käibega aktsia. Aktsiaga tehti 41 tehingut ehk 52 kõigist börsil sooritatud tehingutest. Suuremat kui miljonikroonist käivet näitasid veel Merko Ehituse, Hansapanga ja Baltika aktsia.

Hetkel kuum