Ülo Toomsalu • 15. detsember 2003 kell 6:03

PM: Eesti sõduritele Iraagis saabus eile vahetus

Eile hommikul Iraaki lennanud Eesti sõduritel on Bagdadis ja Tallili õhuväebaasis kohanemiseks aega paar-kolm nädalat.

32meheline jalaväerühm ESTPLA-8 ja 13meheline kaubakäitlusmeeskond CT-2 asuvad teenistusse samades kohtades, kus on eestlaste esimene vahetus, kes peaks selle nädala lõpuks pooleaastaselt missioonilt koju tagasi jõudma, kirjutab Postimees.

«Jalaväelased jäävad Bagdadi Abu Ghuaraybi linnaossa ja kaubakäitlejad Tallili lennuväljale,» kinnitas kaitsejõudude peastaabi teavitusjuht kapten Peeter Tali.

Eestist eile Iraaki lennanud vahetusmehed kohtuvad kojusõiduks juba asjad pakkinud kaasmaalastega ja saavad vajalikud näpunäited kriisipiirkonnas tegutsemiseks, siis teevad neile täiendkoolituse ka ameeriklased ja pärast aastavahetust alustavad eestlased iseseisvat patrullimist ja läbiotsimisoperatsioone.

Kapten Vahur Murulaid, ESTPLA-8 ülem, on varasemalt kirjeldanud tulevasi päevi Bagdadis nii: «Iga päev on umbes kolm patrulli, pluss mingi muu operatsioon, näiteks läbiotsimine. Päevadel vahet pole, et on näiteks laupäev või esmaspäev, kõik ühesugused.»

USA vähejuhatus on ennustanud, et järgmine pool aastat tuleb Iraagis sõjaliselt palav, sest okupatsioonijõudude vastu sõdivad sissid püüavad nurjata uue põhiseaduse vastuvõtmist, parlamendi ja valitsuse töölehakkamist.

Hetkel kuum