EPL: Itaallaste farmis Vigalas nälgib ligi 600 lehma

15. jaanuar 2004, 08:15

Itaalia investoreile kuuluva Vigala piimafarmi ligi 600 veist elab teist talve alatoidetult.

Lehma keskmine piimaand farmis on langenud kahe keskmise kitse piimaanni tasemele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Niisugust olukorda pole ma oma elus näinud,? ütles elupõline Vigala kandi veterinaararst Ester Alekand. ?Isegi kuival suvel ei saanud nad tühjaks söödud koplis kõhtu täis,? lausus ta.

?Suvel ei saanud nad loomadele koplisse vett vedada, sest ei olnud raha nafta ostmiseks,? ütles Vigala vallavanem Priit Kärsna.

Kord päevas antakse Vigala lehmadele 20-25 kilogrammi hilissügisel valmistatud silo, mis võtab loomadelt näljatunde, kuid vajalikke toitaineid jääb puudu. ?Nad peaks 10-15 kilo heina ja mõned kilod söödajahu päevas juurde saama,? ütles veterinaararst.

?Loomad saavad süüa,? lausus Vigala Latte OÜ tegevjuht Fabrizio Trevisan eile telefonitsi Itaaliast. Veidi hiljem ta nõustus, et lehmad võiks siiski natuke rohkem süüa saada.

Raplamaa veterinaarkeskuse loomatervishoiukaitse spetsialist Eda Toomet oli aasta lõpus valmis Vigala Lattelt loomad ära võtma ning kohtusse minema. ?Trahvid neile ei ole mõjunud, aga selle hoiatuse peale koostasid nad jaanuari alguseks arenguplaani kuni juunini,? lausus Toomet.

Vallavanem ei tea, nagu ei tea ka keegi teine Vigalas, kes tegelikult Itaalia päritolu investeerimisfirma omanikud on. ?Arvan, et nad saavad Eestis farmi omamise eest Itaaliast eksporditoetusi, sest muud seletust pole, kuidas saab siia kogu aeg raha sisse panna ja suure kahjumiga tegutseda,? lausus Kärsna.

Itaallased tulid Vigalasse kuus aastat tagasi ja ostsid sealse meierei, mis esimesena ja siiani ainukesena Eestis hakkas valmistama Itaalia mozzarella juustu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing