Hansa on GEst 140 korda odavam

Raivo Sormunen 04. veebruar 2004, 00:00

Hansapanga turuväärtus jääb maailma kalleimale firmale, konglomeraat General Electricule (GE) alla tervelt sada nelikümmend korda.

Eile teist päeva järjest uue rekordtasemeni (377,24 krooni) tõusnud Hansapanga aktsia tõstis ettevõtte väärtuse 29,93 mld kroonini. Ümmarguse 30 mld kroonini oleks panga turukapitalisatsioon tõusnud siis, kui aktsia oleks lõpetanud 0,87 krooni võrra kõrgemal.

Hansapanga praegune turuväärtus võrdub selle ligi 15 aastakasumiga või Eesti riigi seitsme ja poole kuu eelarvega. Selle summa eest saaks üle kolme aasta maksta pensione või osta ära kõik ülejäänud Tallinna börsi firmad ? seitse miljardit krooni jääks veel ülegi. 30 mld krooni peaks olema enam-vähem võrdne veerandi 2004. aasta Eesti sisemajanduse kogutoodanguga (SKP).

Võrdluseks on hea tuua maailma suurima turuväärtusega ettevõte, konglomeraat General Electric, mille turuväärtus on 337,67 mld dollarit (4,21 triljonit krooni), ja maailma suurima majandusega riik USA, mille aastane SKP on 11 triljonit dollarit. GE väärtus on võrdne vaid 3% USA aastase koguproduktiga.

See näitab, et Hansapank on Eesti majanduse kõrval ligikaudu kümme korda suurem kui maailma kalleim firma maailma rikkaima riigi kõrval. Hansapanga strateegia rabeleda välja Balti regioonist on igati õigustatud ? pank on selle regiooni jaoks juba liiga suur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2011, 07:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing