Tallinn pidurdab taas mitteeluruumide erastamisprotsessi

08. märts 2004, 13:24

Tihti ettevõtjatest rentnike kasutada olevate mitteeluruumide erastamisprotsess Tallinnas pidurdus taas, sest linn vaatab ümber osa pindade erastamise alghinna.

?Erastamisprotsess on toppama jäänud põhjusel, et linnavalitsus peab vajalikuks täpsustada osade mitteeluruumide puhul määratud alghindasid,? ütles Tallinna elamumajandusameti vanemspetsialist Malle Oja.

28. jaanuarist pärit korraldusega moodustas linnavalitsus mitteeluruumide erastamise alghindade läbivaatamiseks ajutise komisjoni. Oja sõnul tulevad läbivaatamisele 49 objekti, valdavalt on tegemist pindadega kesklinna piirkonnas. Komisjon tellib ka nende pindade uue hindamise.

Oja ütles, et uue tellitava hindamise maksumus ei ole veel teada. Eelmisel reedel alustas linn hindaja leidmiseks läbirääkimisi kinnisvarafirmadega Uus Maa, ArcoVara, Ober-Haus, ERI Kinnisvara ja RIME.

Varasemalt hindas 2001 septembris sõlmitud lepingu alusel Tallinnale kuuluvaid mitteeluruume Kinnisvaraekspert. Ligi 600 objekti hindamine lõppes eelmise aasta lõpuks, hindamise maksumuseks ühe objekti kohta oli 490 krooni, millele lisandub käibemaks.

Moodustatud komisjoni kuuluv Tallinna kesklinna vanem Keit Pentus ütles mitteeluruumide ümberhindamisvajadust põhjendades, et praeguseid hindamisakte vaadates tekkis küsimusi nii linnavalitsuse liikmetel kui ka ametnikel. Ta lisas, et praegune samm ei tähenda seda, et linn pole rahul hindaja tööga: ?Tahame kindlust, et hindaja esitatud arvud ongi sellised.?

Pentuse sõnul on antud ligi poolesaja objekti puhul tegemist ikkagi liiga madala erastamise alghinnaga. Ta viitas näiteks Lembitu tn 8 asuvale pinnale, mille erastamishinnaks on veidi üles 700 krooni ruutmeetri kohta. ?Kuid kui uue hindamise tulemus on sama, siis nii ongi,? lisas ta samas.

Kommenteerides küsimust uue hindamisega seotud lisakulutustest ütles Pentus, et kui hindamise tulemusel hinnad oluliselt tõusevad, siis on see kulutus põhjendatud.

31. jaanuari seisuga oli Tallinnas erastatud mitteeluruume 327 ja erastamata ruume 286. Erastamisprotsess takerdus juba 2002. aasta kevadel, viidates muu hulgas selle liigsele politiseeritusele. Vaata <#siit=http://www.aripaev.ee/2103/uud_uudidx_210301.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing