EPL: Tootmisettevõtted kolivad Tallinnast minema

19. märts 2004, 08:07

Kulude kokkuhoidmiseks kolivad mitmed suured tootmisettevõtted Tallinnast välja, luues sellega väiksemates omavalitsustes palju uusi töökohti.

6300 elanikuga Kohila valda kerkib järgmise aasta lõpuks mööbli- ja vineeritootja AS TVMK tehas, mis loob valda 460 töökohta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kohila vallavanema Andrus Saare sõnul on TVMK-l riigilt uue tehase ehitamiseks juba maatükk ostetud ning ka planeering olemas. ?Hiljemalt 2005. aasta lõpuks peaks tehas valmis olema. Minu teada tegeldakse praegu investorite valimisega,? ütles Saare.

TVMK projektijuht Hannes Kase ütles, et üheks tootmise Tallinnast välja viimise põhjuseks on kulude kokkuhoid. ?Teine põhjus on see, et praeguste seadmetega pole meil mõtet edasi toota, kuna konkurendid on nii palju edasi arenenud,? märkis Kase. Ta lisas, et uusi seadmeid Tallinna kesklinnas asuvasse tootmisettevõttesse soetada pole mõtet.

Seda, kui palju TVMK Kohilasse kolimine maksma läheb, ei osanud Kase veel täpselt öelda, kuid investeeringu suurusjärk pidavat jääma 35 miljoni euro (umbes 550 miljonit krooni) piiresse.

TVMK uus tehas Kohilas peaks Kase sõnul ideaalvariandis valmis olema järgmise aasta suveks.

Oma tootmist reorganiseerib ka tekstiilitootja Marat. Ettevõtte tootmis- ja tehnikadirektor Aarne Viikholm ütles, et 15. mail lõpetab Marat Tallinnas töö juurdelõikuse ning õmblustsehhides. Marati tootmine on Viikholmi sõnul üle viidud Paldiskisse, Pärnusse ning Mustveesse.

?Alustasime reorganiseerimisega juba 2003. aasta suvel. Praeguseks on see Pärnus lõpuni viidud, aprilli lõpuks ka Paldiskis ning Mustvees,? ütles Viikholm.

Üheks populaarseks tööstuspiirkonnaks on kujunenud Tallinna külje all asuv Rae vald, kuhu on teiste seas oma tootmise viinud näiteks magusatootja Kalev, ABB on sinna rajanud oma elektrimootorite tehase.

?Meil hakkab tekkima situatsioon, kus tööjõudu hakkab puudu tulema,? tõdes abivallavanem Endel Lepik. Tema sõnul on Rae valla ning Tallinna vahel väga tihe liiklus ? valla 5000 tööealisest elanikust sõidab igal hommikul Tallinna tööle umbes 80 protsenti ehk 4000 inimest. Samal ajal sõidab valda tööle umbes 2500 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing