Kortermajade kaitsmiseks sobib hästi naabrivalve

Rando Tooming 15. aprill 2004, 00:00

Pindi Kinnisvara turundusjuhi Peep Soomani sõnul on välismaa filmidest tuntud uksehoidjad ka kõige rikkamates riikides vaid ülimalt eksklusiivsetel kortermajadel. Jegorovi kinnistu Tallinnas Raekoja platsil on tema teada ainus, mille üks müügiargument oli valgete kinnastega uksehoidja. ?Kui uksel on korralik lukk ning kaardisüsteem, pole uksehoidjal mingit funktsiooni peale edevuse rõhutamise,? sõnas Sooman.

Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik sõnas, et valvur ei asenda naabritevahelisi häid suhteid ja tema abil ei saa majas kujundada heanaaberlikku turvalist õhkkonda. ?Töötav naabrivalve sektor laieneb ka majavälisele alale ja miks mitte tervele piirkonnale,? viitas Vaik.

Valvuri tööga saab hakkama ka samas majas elav erksaloomuline pensionär, kes naabrivalve põhitõed endale selgeks on teinud. Sel juhul tuleks valvurile vastav boks sisustada, kus igavuse peletamiseks võiksid asuda raadio ja televiisor. ?Valvurilt ei eeldata füüsilist jõudu ega kiirreageerimist. Tema funktsioon on olla vaatleja, kes vajadusel informeerib enda piirkonnas toimuvast vastava ala spetsialiste. Valvuri kohustuseks on olla tähelepanelik ja näiteks märkida üles kahtlasena tunduvate isikute kirjeldused,? lausus Vaik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing