Ülo Toomsalu • 14. aprill 2004 kell 7:08

PM: Veskimägi tahab telekomi eest küsida head hinda

Rahandusminister Taavi Veskimägi sõnul võib riik konsultatsioonifirma McKinsey analüüsile tuginedes küsida suurosaluse eest Eesti Telekomis head hinda.

Kui suure summa eest oleks riik nõus loobuma börsiväärtuse järgi 4,6 miljardit krooni maksvatest aktsiatest, ei soostunud minister ütlema, kirjutab Postimees.

?Eesti riik tellis McKinsey Co.-lt analüüsi selgitamaks, mis tingimustel on riigil mõttekas müüa osalus Eesti Telekomis (ETL) ja mis tingimustel jääda aktsionäriks, arvestades muu hulgas ka dividenditulu ja pikaajalist investeerimisstrateegiat,? rääkis Veskimägi. ?Riigil on olemas stsenaariumid erinevate arengute jaoks seoses osalusega ETLis, et parimal moel kaitsta riigi huve. Samuti omab tähendust, kuidas hakkab toimuma ETLi kapitalistruktuuri restruktureerimine.?

Analüüs näitab Veskimägi sõnul, et Eestile kuulub osalus atraktiivses ettevõttes ning see annab aluse küsida head hinda. Hea hinna määratlemisel tuleb arvestada hinda börsil, võrreldavaid tehingud, aga ka sünergiat ostjale.

?Analüüsist ja meie enda hinnangutest lähtudes töötame kahe tegevusstsenaariumiga: müük, kui ostja pakub head hinda, või aktsionäriks jäämine ning väärtuse maksimeerimine koostöös teiste aktsionäridega,? ütles Veskimägi.

?Me teame, mis on Eesti Telekomi aktsiate hind ning tajume ka TeliaSonera kui võimaliku ostja ootusi. Need positsioonid on aluseks võimalikele tehingutele aktsionäride vahel. Täpseid numbreid on täna enneaegne avalikustada, kuna see võib kahjustada riigi huve,? lisas Veskimägi.

Hetkel kuum