EPL: Taksosid ootab teeninduse ja välimuse ühtlustamine

06. juuli 2004, 10:06

Kohalikud omavalitsused soovivad seada taksodele ühtsed kvaliteedi- ja turvanõuded.

Järgmisest aastast käivituv plaan võib ühtlustada ka taksode välimust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kliendil oleks arusaadavam ja lihtsam orienteeruda, kui taksonduse pilt oleks igal pool ühesugune,? ütles taksojuhtide liidu juhatuse esimees Lembit Poolak. ?Nii taksod kui ka teenindus peaksid olema soliidsed. Kuidas see linnapildis välja hakkab nägema, on kohalike omavalitsuste otsustada.?

Ühevärviliseks nagu New Yorgis või Londonis taksod siiski ei muutu. ?Kuna paljud taksojuhid sõidavad oma isiklike autodega, poleks taksode ülevärvimisel mõtet. Küll aga tuleks kehtestada ühtsed turva- ja kvaliteedinõuded, et kõigil oleks näiteks turvapadjad või ABS pidurid. See oleks kindlasti kliendi huvides,? ütles Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse spetsialist Andrus Parol.

Ka taksojuht Valeri (64) meelest on ühtsete nõuete sisseseadmine mõistlik. ?Kui turvavööd ja -padjad on olemas ning auto puhas ja korralik, tunneb klient ennast ka mugavamalt,? sõnas ta. ?Ma olen seda küll ja küll näinud, et klient tuleb mõnest taksost jooksujalu välja, sest seal on suitsuhaisune ja kole.?

Esimene samm taksode välimuse ühtlustamise poole on juba astutud. Eelmisel aastal kaotas ühistranspordi seadusemuudatus taksode plafoonidelt firmasümbolid. Ehkki kindlaksmääratud suurusega teenindusmärk on auto uksel siiski, on klientidel tekkinud raskusi taksode äratundmisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing