Korterihindade tõus peatumas

Holger Roonemaa 12. juuli 2004, 00:00

Pindi Kinnisvara hindamisosakonna juhataja Rein Pütsepp ütles, et üldist arvamust, milliseks korterite hinnad teisel poolaastal kujunevad, maaklerite hulgas ei ole. ?Ühed on seda meelt, et turg teisel poolaastal langeb. Teised arvavad, et jääb samale tasemele, aga tõusu küll ei prognoosita,? ütles Pütsepp. Milliseks korteriturg kujuneb, sõltub Pütsepa sõnul palju sellest, kas ostjad sügisel aktiveeruvad või mitte.

?Kui Mustamäel ja Õismäel on hinnad jäänud enam-vähem samaks, siis Lasnamäe korterite hinnad langesid juba suve alguses kuni kümme protsenti,? lausus Pütsepp. Samuti on suurenenud korterite müügiperiood. ?Kevadel oli korteri keskmine müügiperiood üks kuu, aga nüüd on see tõusnud kahe või kolme kuuni,? ütles Pütsepp ning lisas, et see on mõneti normaalne, et suvel on korteriostjate aktiivsus väiksem kui muul ajal.

OÜ Uus Maa elamispindade hindaja Triin Tambla ütles, et pärast kevadist suurt tõusu on magalarajoonide tüüpkorterite hinnad nüüd seisma jäänud või isegi natuke tagasi läinud. ?Ootusärevus on praegu, ei tea täpselt öelda, mis korterihindadest edasi saab. Näiteks jaanipäeva paiku oli kinnisvaraturul päris vaikne,? rääkis Tambla.

Tambla ütles, et suurt hinnalangust ta ka ennustada ei julge. ?Kui uute projektide osas tagasilööki ei tule, siis peaksid hinnad jääma stabiilseks,? lausus Tambla.

Arco Vara hindaja-analüütik Martin Otsa ütles, et kui selle aasta esimeses pooles jäi tüüpkorterite hinnatõus eri linnaosades viie kuni kaheksa protsendini, siis edaspidi kasvutempo langeb. ?Hetkel prognoosime, et edaspidi on aastane hinnatõus viis kuni kümme protsenti,? rääkis Otsa.

Otsa lisas, et korterite hindade muutus sõltub oluliselt ka tubade arvust. ?Võib oodata kolmetoaliste ja suuremate korterite hinnatõusu pidurdumist ja hindade stabiliseerumist, aga väiksemate korterite puhul prognoosime ikkagi mõõdukat hinna kasvu,? ütles Otsa.

Otsa sõnul seni, kuni korraga väga palju kortereid müüki ei tule või nõudlus järsult ei lange, pole oodata ka märkimisväärset hindade langust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing