Kristiina Randmaa • 13. juuli 2004 kell 8:25

EL julgustab siinseid ettevõtteid taotlema teadusraha

Täna Eestisse tulnud Euroopa Komisjoni esindajad kurtsid, et uute liikmesriikide ettevõtted ei ole piisavalt agarad taotlemaks raha ELi teadusprogrammidest.

?ELi uute liikmete väike- ja keskmised ettevõtted ei ole aga oma eeliseid veel ära kasutanud,? on kirjutatud ajakirjanikele jagatud infomaterjalis. ?Seni on vaid 12,7 % kõigist taotlustest osaleda 6. raamprogrammi esimestel pakkumistel tulnud uutest liikmesmaadest.?

6. raamprogramm on Euroopa Liidu teadusuuringute programm, mis jagab igal 25 liikmesriigi vahel aastal 310 miljardit krooni. Spetsiaalselt väike- ja kesmistele ettevõtetele mõeldud raha selles on 7,3 miljardit krooni. Meetmed on mõeldud ELi konkurentsivõime parandamiseks.

Euroopa Komisjoni pressisekretär Patrick Vittet-Philippe sõnul võiksid väike- ja keskmise suurusega ettevõtted mängida Euroopa konkurentsivõime parandamisel tähtsamat rolli, kui nad orienteeruksid rohkem teadus- ja arendustegevusele ja innovatiivsusele. ?Pakutav raha ei lähe elektri maksmiseks, vaid teaduseks. Kõik projektid on piiriülesed, rahvustevahelised,? ütles ta.

Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted moodustavad 66% Euroopa eradsektori tööhõivest ning 50% uutest loodavatest töökohtadest.

?Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted on majandusliku konkurentsivõime nurgakivid,? lisas Euroopa teadusvolinik Philippe Bysquin, julgustades Eesti ettevõtted taotlema raamprogrammist teadusraha.

Tänasel pressikonverentsil Olümpia hotellis tutvustavad Euroopa Liidu esindajad võimalusi, kuidas saavad 6. raamprogrammist teadustegevuseks raha taotleda.

Hetkel kuum