Romet Kreek • 21. oktoober 2004 kell 22:00

USA kütteõlivarud kahanesid

USA kütteõlivarud kahanesid. See tõstis toornafta hinna rekordtaseme lähedale. Turuosalised kardavad, et sel aastal tuleb USAs tavapärasest külmem talv. USA kütteõlivarud on aga juba kahanenud.

Toornafta hind sai vahepealsest nõrkusest üle ja tõusis kolmapäeval New Yorgis novembrikuu lepingute näol 3,1 protsenti, 54,92 dollarile, käies päeva sees ka 55,20 dollaril. USA energeetikaministeerium teatas, et kütteõli laojääk on kahanenud mullu sama perioodiga võrreldes 11 protsenti, 49,5 mln barrelile. Nafta hinna päevasisene rekord oli 18. oktoobril, mil must kuld maksis 55,33 dollarit.

Ka eile jätkas toornafta hind tõusu. Londonis tõusis detsembrikuu Brenti segu futuur kella 16.50ks 50,98 dollarile.

Ilmaennustajad Earth Satellite ja AccuWeather prognoosivad USA idaosas tavapärasest külmemat talve.

?Võimalik tavalisest külmem talv valmistab täiendava probleemi USA kütteõli laovarudele,? ütles Londonis asuva Sucdeni maakler Robert Montefusco.

?Ma ei usu, et ma näen veel kunagi 35dollarilist naftahinda,? ütles energeetika riskifondijuht Boone Pickens Bloombergile. ?Fundamentaalnäitajad soosivad progresseeruvalt kõrgemat nafta hinda.?

?See kütteõlimure on olnud turul juba vähemalt kaks nädalat, kuid üleeile avaldatud laovaru numbrid kinnitasid hiljutist trendi ? see on jätkuvalt turu keskne huvi,? ütles ABN Amro Londonis asuv maakler Paul Goodhew. ?Kui meil läheb külmaks, liiguvad hinnad kõrgemale.?

Hetkel kuum