Ülo Toomsalu • 29. oktoober 2004 kell 6:16

PM: bussi- ja rongipiletid kallinevad

Eesti suurim kaugliinide bussifirma Sebe kergitab esmaspäevast kõigil liinidel piletihindu viie krooni võrra, hinnatõusu kavandab ka Edelaraudtee.

Sebe Tartu-Tallinna ekspressi täispilet maksab esmaspäevast võrreldes mai alguse 75 krooniga juba 90 krooni. Veel kevadel maksis ekspressi sooduspilet 50 krooni, praegu maksab see nii ekspress- kui ka kiirliinil 60, esmaspäevast aga 65 krooni.

Sebe juhatuse esimees Riivo Seppar ütles eile Postimehele, et hinnatõusu põhjuseks on kütusehindade tempokas kasv, mis sööb ära ettevõtte loodetud kasumi. «Sellist kütuse hinnarallit ei suutnud isegi kütusemüüjad ette näha ? hind kerkib iga nädal,» rääkis ta. «Diisliliiter maksab juba üle 11 krooni. See on väga karm.»

Tänavu on piletihindu tublisti kergitanud ka Taisto Liinid. Veel jaanuaris sai Tartust Tallinna 50 krooniga, nüüd aga tuleb ekspressipileti eest välja käia 80 krooni. Sooduspilet maksab firma infotelefoni andmetel praegu 56 krooni.

Esmaspäevast tuleb aga Taisto kell 23.30 Tallinna reisisadamast väljuva Tartu bussi täispileti eest maksta koguni 100 krooni.

Firma juht Väino Moor on ajakirjanduses kinnitanud, et kütuse kallinemise tingimustes võib lähiajal kõigi Tartu ja Tallinna vahet sõitvate busside pilet maksta 100 krooni.

Samal ajal maksab Tartu-Tallinna rongipilet teise klassi vagunis 70 krooni, sooduspilet aga 35?54 krooni.

Edelaraudtee juhatuse liige Henn Ruubel ütles, et ka rongiettevõte peab seoses diislikütuse kallinemisega piletihindu kergitama. «Ma ei oska veel täpselt öelda, kui palju ja millal. Tõenäoliselt juhtub see tuleva aasta algusest,» lisas ta. «Peame enne kooskõlastama hinnatõusu kava tariifikomisjoniga.»

Hetkel kuum