Veoturul ringlevad võltsitud kaubaalused

ÄP 14. detsember 2004, 00:00

Tänavu 30. aprillil võeti Poola Raudteelt (PKP) ära õigus kasutada EUR-kaubamärki, sest nende kaubaaluste tootmine ei vastanud EUR-kaubaalustele kehtestatud kvaliteedinõuetele. See tähendab, et PKP poolt pärast 1. maid toodetud kaubaaluseid ei saa kasutada EUR-kaubaaluste vahetussüsteemis.

Siiski jätkavad mõned Poola tootjad PKP aluste markeerimist EUR-märkega ning tootmiskuupäevaks pannakse kuupäev enne 1. maid.

ERAA andmeil on PKP aluste kvaliteet halb, kasutatakse viletsat puitu, probleem on naeltega. PKP aluste kasutamise, sorteerimise ja remontimise kulud on nii suured, et paljude riikide, nagu Taani, Saksamaa, Holland, transpordisektori ettevõtted keelduvad neid vastu võtmast ja vahetamast.

Lisaks halvast kvaliteedist ja mittevahetatavusest tekkinud lisakuludele peetkase valede aluste kasutamist vedaja ja/või laadija poolt rikkumiseks (võltsitud kaubamärgi kasutamine) ning selle eest võidakse karistada.

Praktikas on vedajad sellise kaubamärgi võltsimise kõige suuremad ohvrid, sest PKP alustel tarnitud kaupu keelduvad vastu võtmast erinevad saajad transpordiahelas. Peale logistiliste probleemide tähendab see ka materiaalset kahju, kuna sellised PKP alused on väärtusetud.

Rahvusvahelise Maanteetranspordi Liidu (IRU) soovitusel peaksid vedajad juba läbirääkimistel klientidega ja lepingute sõlmimisel keelduma PKP aluste vastuvõtmisest ja vahetamisest, selleks et kõrvaldada keelatud alused veoturult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing