Kristiina Randmaa • 4. märts 2005 kell 13:49

Connex Tartu bussijuhid hakkavad streikima

Ummikusse jooksnud palgakõneluste tõttu teevad AS Connex Tartu bussijuhid teisipäeval hoiatusstreigi.

Tunniajane hoiatusstreik toimub hommikul kell 7.00-8.00.

Transpordi Ametiühingu Connex peausaldusisiku Arvo Pika sõnul pole enam kui poole aasta jooksul suudetud uues kollektiivlepingus tööandjaga palga osas kokkuleppele jõuda. ?Meeste kannatus on lõppenud. Seega ei jää meil muud üle, kui kasutada oma nõudmiste saavutamiseks streiki,? ütles Pikk.

Bussijuhid esitasid nädala alguses tööandjale lõpliku palganõudmise, milles soovitakse alates 1. märtsist tunnitasuks 28,25 krooni ja 1. septembrist 31,90 krooni. Tartu bussijuhtide esialgne palganõue oli 48 krooni, praegu kehtib 25.50 krooni suurune tunnitasu.

Transpordi Ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul on aega kokkuleppele jõuda veel esmaspäeva õhtuni.

?Loodame väga, et Connexi tööandjad mõistavad olukorra tõsidust ja on valmis kompromissini jõudma. Oleme juba 20 krooni alla andnud ja suhtume väga tõsiselt läbirääkimiste jätkamisse kuni viimase hetkeni.'

?Kui vaatamata pingutustele ei õnnestu streiki ära hoida, palume kõigi tartlaste mõistvat suhtumist. Teist teed bussijuhtidel oma palgatõusu saavutamiseks siis lihtsalt enam pole?, tõdes Peterson.

Tartu Connex bussijuhid streikisid viimati 2002. aasta septembris esimesel koolipäeval. Toonase streigi tulemusena saavutati 10protsendine palgatõus.

Hetkel kuum