Parts kohtus USA asevälisministriga

Täna kohtus peaminister Juhan Parts USA asevälisministri Robert Zoellickiga, kellega ta arutas välispoliitilisi küsimusi.

Kohtumisel vahetati mõtteid kahe riigi majanduskoostöö tihendamise võimalustest, samuti arutati riikide koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning rahvusvahelisi suhteid laiemalt.

Peaminister Parts sõnul on Eesti üheks välispoliitiliseks prioriteediks Ukraina ja Gruusia demokraatlike reformide toetamine. ?Meie lähiminevikus on palju ühist ja seetõttu soovime neid reformide läbiviimisel aidata. Me teame oma kogemusest kui keeruline reformide läbiviimine on,? ütles Parts.

Asevälisminister Zoellick jagas peaminister Partsi seisukohta, et Gruusia ja Ukraina demokraatlike reformide jätkumine on kogu Euroopa arengu jaoks oluline.

Peatudes suhetel Venemaaga jagasid mõlemad arvamust, et tähtis on Euroopa Liidu ja USA ühine, demokraatlikel väärtustel põhinev lähenemine suhetes Venemaaga. ?Venemaa on ja jääb meie naabriks ning seetõttu soovime nendega konstruktiivseid ja töiseid suhteid,? ütles Parts.

Kohtumisel käsitleti lisaks arenguid Afganistanis ja Iraagis.

Hetkel kuum