Haapsalu kalatehas lõpetas kala puuduse tõttu tootmise

Poolteist aastat tagasi Haapsalus tööd alustanud kalatööstus Pandion Fish AS pani tootmise seisma ja koondas töölised, sest kala ei ole.

?Ega siin midagi rõõmustavat ole. Toorainet ei ole, kohalik kala on otsas,? ütles Pandion Fishi osanik ja juhataja Eerik Iljin Lääne Elule.

Ettevõte koondas 29 inimest. Iljini sõnul firma pankrotti ei lähe, sest kohustused on täidetud, lihtsalt omanikud on raha kaotanud.

Iljin ei osanud öelda, mida ettevõte edasi teeb.

?Eks me tegutsenud kogu aeg kahjumiga,? nentis Iljin. ?Üks kahest, kas ootame kala naasmist või paneme ettevõtte hoopiski kinni. Praegu, mil töötajad on lahti lastud, võib isegi oodata.?

Pandion Fish fileeris peamiselt ahvenat ja koha, vähem haugi ja muud kala. Tehas suudaks toota 500 kilo fileed päevas ja anda tööd 60 inimesele.

Läänemaa tööhõiveameti juhataja Jüri Kivitikk ei osanud täpselt öelda, kui palju tuli koondatuist ametisse arvele. ?Pooled tulid kindlasti,? kinnitas ta.

Märtsis koondas oma töötajad teinegi kalatehas Haapsalus. Nimelt andis Hako koondamisteate 96 töötajale. Hako juhataja keeldus kommenteerimast, mis põhjusel kalatehas tegevuse lõpetas.

Hetkel kuum