Kristiina Randmaa • 6. mai 2005 kell 7:46

Maksumamet avastas gaasipadrunite loata sissetooja

Maksu- ja tolliameti töötajad avastasid Ikla piiripuntis 30 gaasipüstoli padrunit, mille Eestisse toimetamiseks nende omanikul luba ei olnud.

Edela tolliinspektuuri ametnikud suunasid 26. aprillil Euroopa Liidu sisepiiril Ikla piiripunktis piiripunkti saabunud bussi tollikontrolli. Bussi kontrolli käigus avastati salongis istme külge kinnitatud prügikotist kilekoti sisse mässitud gaasiballoon ja padrunid.

Maksu- ja tolliametnikud teavitasid avastusest politseid, kellel gaasiballooni osas pretensioone ei olnud, küll aga puudus 30 gaasipüstoli padruni Eestisse toimetamiseks vajalik luba.

Reisijate küsitlemise käigus selgus gaasiballooni ja gaasipüstoli padrunite omanik, kelle väitel ostis ta need Läti vabariigis seaduslikult, kuid ei olnud kindel kas neid tohib üle piiri toimetada.

Vastavalt relvaseadusele on Euroopa Liidus tulirelvade ja laskemoona edasitoimetamise aluseks tulirelvapass, kuhu on kantud luba reisida ühest liikmesriigist teise tulirelvapassis nimetatud tulirelvade ja laskemoonaga. Eestis väljastab tulirelvapassi füüsilisele isikule tema elukohajärgne politseiprefektuur.

Maksu- ja tolliametnikud andsid padrunid üle politseile.

Hetkel kuum