Isamaaliit mõistab hukka Venemaa rünnaku Ukraina demokraatia vastu ja kutsub Eesti Vabariigi Valitsust algatama Euroopa Liidus Ukraina toetamise arutelu.
Isamaaliit hoiatab, et Venemaa ametlik välispoliitiline doktriin näeb ette naaberriikides poliitilise ülemvõimu saavutamist majandusliku surve meetodil. Venemaa otsus oluliselt vähendada gaasitarneid Ukrainasse on sellise poliitika elluviimine ja otsene rünnak Ukraina rahva ja demokraatlikult valitud valitsuse vastu.
Isamaaliit tuletab meelde, et samaaegselt jätkab Venemaa oma mõjualustele autoritaarsetele riikidele odavaid gaasitarneid.
Kuigi Venemaa üritab näidata, et tegu on majandusliku otsusega, näitavad avalikult väljaöeldud poliitilised seisukohad, et tegu on otsese poliitilise rünnakuga.
?Kuidas saaks teisiti aru saada vene poliitikasuunajate seisukohtadest, et Ukraina peab liituma Venemaa ühtse majandusruumiga ning loobuma NATOga liitumise plaanidest?, küsis Isamaaliidu esimees Tõnis Lukas.
?Eesti peaks selgesti mäletama sarnaseid katseid katkestada majandusliku survega meie demokraatiliku riigi areng üheksakümnendate algul ja siis oli meil suureks abiks läänepoolne toetus?, tuletas Lukas meelde.
?Täna kasutab Venemaa niinimetatud gaasirelva Ukraina vastu. Uus Saksa-Venemaa gaasijuhe loob samasuguse gaasirelva ka Lääne-Euroopa vastu?, ütles Lukas.
Isamaaliit leiab, et just Eesti peab algatama vastavasisulise arutelu Euroopa Liidu tasemel, kuna meie mõistame olukorra tõsidust. Kogemusest teame, et sellist ühepoolset survet on võimalik ära kasutada ka oma majanduse lahtirakendamiseks idanaabri küljest ja liitumiseks Lääne majandusruumiga. Euroopa peab Ukrainale andma sellise võimaluse praegu.
Autor: Gert D. Hankewitz
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele