Norra pank DnB NORD himustab 5% turuosa

Koit Brinkmann 07. märts 2006, 00:00

Eile toimunud DnB NORDi panga Eesti filiaali tegevuse alustamist tutvustaval pressikonverentsil ütles panga juhatuse esimees Sven Herlyn, et esimesel aastal keskendutakse eelkõige ettevõtetele.

Eesti filiaali juhataja kohusetäitja Ivars Kapitovics rääkis, et pangal on Eestis üle kahekümne korporatiivkliendi, jaekliente veel ei ole. Norra tausta tõttu on tema sõnul panga vastu suur huvi Eestis tegutsevatel Norra firmadel, kuid ennekõike keskendub pank kohalikele ettevõtetele.

DnB NORDi Tallinna kontoris töötab kümme inimest. Paari nädala jooksul määratakse ametisse Eesti filiaali juhataja. Herlyni sõnul saab selleks eestlane. Kandidaatide nimesid ei soostunud ta avalikustama.

Panga tugevustena näeb finantsjuht Tony Samuelsen konkurentsivõimelisi hindasid, kiiret otsustusprotsessi ning väikest kliendivastutust.

Leedus on DnB NORD suuruselt kolmas ning Lätis neljas pank. Samuelseni sõnul on edukas tegevus Lätis ja Leedus andnud veendumuse, et praegu on Eesti turule sisenemiseks sobivaim aeg.

2001. aasta algusest on Tallinnas olnud grupi esinduskontor, nüüd ollakse valmis avama pangakontor. "Eesmärgiks on saada üheks Baltimaade kolmest juhtivast pangast," ütles Samuelsen.

Venemaale mineku kohta ütles Herlyn, et see on küll huvitav turg, kuid selleks on veel liiga vara. Kapitovicsi sõnul on Norra emapangal DnB NORi filiaal Murmanskis.

DnB NORDi pank on ühisettevõte, mille asutasid Norra suurim finantsteenuste grupp DnB NOR (Norras ligi 50% turuosaga) ning Põhja-Saksamaa juhtiv universaalpank NORD/LB Norddeutsce Landesbank.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing