Müügitabelite tipp Toyota Corolla

Tõnu Tramm 15. märts 2006, 00:00

Corolla on saadaval 3- ja 5ukselise luukpärana, universaalkerega ja mahtuniversaali Corolla Versona. Viimane oli Corolla mudelivalikus täiesti uus auto, millel tavalise Corollaga on vähemalt väliselt üsna vähe pistmist.

Samuti ei ole sellel Corollal midagi ühist eelmise põlvkonna Corollaga. Auto on ehitatud täiesti uue põhja peale, mille telgede vahe on 135 mm pikem. See on tekitanud rohkem ruumi sõitjatele ning tagaistmele mahub istuma ka üsna pikkade jalgadega kodanik.

Samas on Corolla juhikoht säärase kehaehitusega inimestele endiselt pisut ebamugav, sest kui iste jalgade järgi paika panna, jääb rool ebamugavalt kaugele. Seda tavalist Jaapani autode eripära pole suudetud lõplikult kõrvaldada hoolimata sellest, et auto on kogu täiega Euroopas konstrueeritud.

Lisaks on luukpäravariandid ehitatud Inglismaal, Verso ja universaalkerega variant tulevad Jaapanist. Sedaankerega Corollat toodetakse Türgi tehases. Mootoreid on Corolla mudelivalikus ühtekokku 5, Verso kapotialuse puhul saab valida 4 jõuallika vahel.

Mis puudutab autode varustatust, siis on valikust kadunud senine lihtsaim variant Linea Vega, mille puhul pidi peegleid näpuga paika sättima jms. Nüüd algab varustatus Linea Terrast, kus hädavajalik põhimudelil juba olemas. Eelmise Corollaga võrreldes on baashind pisut kõrgem, kuid mitte eriti: sama varustuse ja mootoriga variantide puhul on uus küll kallim, ent mudeli arengut silmas pidades pole see sugugi ebatavaline.

Praeguseks juba kaks aastat Eesti müügiedetabelite tipus olnud Toyota edu alustalaks ongi seesama auto. Läbi aastate ja kuude pole numbrid kordagi näidanud, et ostjad Corollat vähem nõuaks. Ka on praegused omanikud väga rahul Toyota siinse teenindusega ega soovi mingil juhul marki vahetada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing