Venemaa kavandab Soome lahe äärde gaasitankerite sadamat

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 11:46

Gazprom ja Kanada nafta- ja gaasifirma Petro-Canada kavandavad Soome lahe äärde suurt maagaasiveeldamise tehast ning gaasitankerite sadamat.

Paar aastat tagasi alguse saanud idee sai täiendava hoo sisse pärast märtsis sõlmitud lepingut, vahendab Postimees Online ajalehte Taloussanomat.
Esialgsete kavade järgi peaks uus tehas ja sadam alustama tööd aastal 2010.
Siiski pole Baltic LNG nime kandva tehase ja sadama asukoht Soome lahe ääres täiesti kindel. Leningradi oblasti ametivõimude sõnul on üks võimalikest asukohtadest Primorsk, kus juba praegu on naftasadam.

Teine võimalik variant on Peterburi lähedal asuv Jermilovskaja laht või Ust-Luuga sadam.

Kumbki firma kavandatavast sadamast eriti rääkida ei soovi. Gazpromi sõnul on isegi hankes osalevate firmade nimed veel lahtised. 'Selle aasta jooksul selgub, kes osalevad,' ütles Gazpromi pressiesindaja Denis Ignatjev.

Varem on ühe võimaliku huvilisena lipsanud läbi ka Briti energiakontsern BP.

Petro-Canada ja Gazpromi ühisprojekti elluviimine tooks kaasa tankerite liikluse suurenemise Soome lahel, kus lisaks naftatankeritele hakkaksid sõitma ka gaasitankerid.

Soome transpordiministeerium pole kavandatavast sadamast midagi kuulnud. 'Tankerite arvu suurenemine tähendab loomulikult võimalike riskide lisandumist,' tõdes transpordi- ja sideministeeriumi merendusnõunik Sirkka-Heleena Nyman.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing