USA börsid: hinnad kukuvad, aktsiaid tõusevad

17. november 2006, 09:39

Pidurduv inflatsioon ja kiiresti kukkuv
nafta hind kaalusid eile üles IT suurfirmade Applied Materials ja Dell
majandustulemused ning saatsid kvaliteetaktsiaid jälgiva Dow Jones
tööstuskeskmise uue rekordini.

Dow Jones indeks lõpetas eile 0,4% tõusuga, tasemel 12305,82 punkti. Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumisi jälgiv Nasdaqi koondindeks tõusis 0,3% ning lõpetas 2449,06 punktil.

Päeva alguses said investorid julgust oktoobrikuu 0,5% tarbijahindade langusest, mille taga oli odavnenud nafta ja autode hinnad. Pärast septembrikuu hinnalangust on investorid inflatsioonitempo pidurdumises päris veendunud ja näevad, et kui turule tuleb veel mõningaid majanduskasvu jahtumise märke võib USA keskpank hakata baasintressimäärasid langetama.

Teine turgu abistab faktor oli nafta hind, mis põrus eile New Yorgi kaubabörsil 58,76 dollarilt 56,26 dollarini barrelist.

Kiiret hinnalangust põhjendati sellega, et möödunud nädalala mõõdukalt sooja ilma tõttu USA maagaasi varud tõusid ja langetasid kütuse hinda päevaga 4% võrra. Teiseks põhjuseks oli see, et täna kaubeldakse viimast päeva detsembrikuu naftafutuuridega. Pikema tähtajaga nafta tulevikulepingute hinnad näitavad, et investorid näevad musta kulla hinnale praegusest tasemest mõõdukat tusu.

Kütusegigant Exxon Mobil aktsia odavnes 2,9%, tasemeni 72,67 dollarit.

Mitmeid negatiivseid uudiseid pakkus ka IT-sektor.

Applied Materials taandus 3,6% (17,98 dollarini), kuna ettevõte hoiatas et lühiajaliselt on näha pooljuhtide seadmete osas tellimuste kasvu pidurdumist.

Dell tõmbas tagasi 2,5% jagu (25,10 dollarini), raporteerides et firma kolmanda kvartali tulemuste avaldamine hilineb, kuna föderaalametnikud veavad ettevõttes läbi uurimist.

Cisco aktsia tugevnes 2,1%, tasemeni 27,15 dollarit, kuna võrguseadmete tooja tõstis oma aktsiate tagasiostuprogrammi 7 miljardi dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2006, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing