Kohtumiste peateema on NATO ja demokraatia

Mariliis Pinn 27. november 2006, 07:43

Eesti ja USA riigijuhtide kohtumistel
räägitakse NATO ja demokraatia tulevikust, samuti tulevad kõne alla missioonid
Afganistanis ja Iraagis ning eestlaste viisavabadus USAsse reisimisel.

Valitsuse meedianõunik Martin Jaško ütles, et peaminister Andrus Ansipi kohtumisel president Bushiga on teemadeks Eesti ja USA suhted ning demokraatia arendamine, missioonid Iraagis ja Afganistanis ning NATO tippkohtumine, samuti õhuturve ja viisaküsimus, kirjutas Postimees.

Peamiseks teemaks on Jaško sõnul arengukoostöö, kuna Eesti on muutunud abi saavast riigist abi andvaks riigiks. Eesti peamisi eesmärke on tagada inimõigused ja toetada demokraatia arengut partnerriikides, kelle hulgas tähtsamad on Gruusia, Moldova, Ukraina ja Afganistan.

Eesti on oma viimaste aastate arengukoostöö projektides suures osas keskendunud just reformikogemuste ja heade valitsemistavade jagamisele partnerriikidega, ütles Jaško.

President Toomas Hendrik Ilvese avalike suhete nõuniku Toomas Sildami sõnul vestlevad NATO tippkohtumise lävepakul kokku saavad presidendid kindlasti alliansi laienemispiiridest ning vabaduse ja demokraatia valinud naaberriikide julgustamisest nende reformiteel.

Veel kavatsetakse rääkida koostööst Euroopas ning Euroopa ja USA koostööst Afganistanis, Iraagis ja energiajulgeoleku tagamisel. Kindlasti räägitakse Sildami kinnitusel ka viisavabadusest.

USA saatkonna pressiatašee Eric Johnson ütles, et tal pole vähimatki aimu, millest soovib visiidi ajal Eesti juhtidega rääkida president Goerge W. Bush.

«Kui ma nüüd kõik ära räägiks, siis poleks presidendil midagi öelda,» heitis Johnson nalja ja oletas, et tõenäoliselt tänab Bush Eestit abi eest Afganistani ja Iraagi missioonidel ning Moldova-taolistes riikides demokraatia toetamise eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2006, 07:43
Otsi:

Ava täpsem otsing