Ecometali omanikud ostsid riskikapitalisti varakult firmast välja

Piret Reiljan 06. detsember 2006, 00:00

"See tehing oli puhtalt omanike initsiatiiv, sest tehasel läks niivõrd hästi ja meie toodangu nõudlus suurem kui pakkumine," sõnas aktsiate ostmiseks asutatud ettevõtte DeltaCom Holding OÜ üks omanikest ja Ecometal ASi nõukogu esimees Tõnis Kaasik. Tehingu hinda ei avalikustata, ent Kaasiku sõnul on võitjad mõlemad osapooled.

BaltCapile kuulus 26% Ecometali aktsiatest. Aastatel 2001 ja 2003 investeeris BaltCapi juhitav Baltic SME Fund Ecometali tehasesse kokku umbes 15 miljonit krooni.

"Investeering ASi Ecometal oli meie jaoks proovikivi, kuna tehase käivitamine osutus planeeritust kallimaks ning ka tooraine vajalike mahtude saavutamine kestis loodetust kauem," märkis aktsiad müünud BaltCapi turundusjuht Martin Kõdar, kuid lisas, et kokkuvõttes kujunes investeering edukaks.

"Ma ei ütleks, et meil oleks ärevad ajad olnud. Eks iga algus on raske, aga oleme tehase stabiilselt käivitanud," lausus Kaasik.

Kõdari sõnul soodustasid tehase läbilöömist nii karmistuvad keskkonnanõuded kui ka kasvav plii nõudlus ja hinnatõus maailmaturul.

Kuigi pliitehas töötab juba praegu üle oma võimsuse, on kavas mahtu veelgi suurendada. "Paberite järgi suudame oma seadmetega aastas töödelda 15 000 tonni akusid, aga neljas vahetuses suudame mahu viia 20-le," uskus Kaasik. Tööjõupuuduse üle ta ei kurda, sest maksab töötajatele hästi. Kui Ida-Virumaa keskmine brutopalk on 6500 krooni, siis Ecometali tehases on keskmine palk üle 15 000 krooni.

Tehases toodetavad plii ja pliisulamid liiguvad peaaegu täiel määral piiri taha. Peamised turud on Saksamaa ja Skandinaavia.

Eestis ega naabermaades Ecometali tehasel konkurente pole. "See on niivõrd spetsiifiline valdkond, ega konkurendile poleks Eestis ruumigi," ütles Kaasik ja lisas, et kõik Eesti ja Läti pliiakud jõuavad Ida-Viru tehasesse. Eesti tehasesse jõuab töötlemiseks ka pool Soome pliiakudest. Lähim konkureeriv pliiakude töötleja asub Rootsis.

Käibe kasvu ennustas Kaasik tänavu rohkem kui 25%, mille järgi ületab käive 140 miljoni piiri. Kasum kasvab tema hinnangul mullusega võrreldes 40% ja ulatub üle 30 miljoni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing