Menetlusse võeti eelnõu maamaksu muutmiseks

14. detsember 2006, 16:35

Riigikogu juhatuse otsusega võeti
menetlusse valitsuse 14. detsembril algatatud maamaksuseaduse muutmise seaduse
eelnõu, teatas riigikogu pressitalitus.

Seadusesse tehtavatest muudatustest kolm esimest puudutavad looduskaitseseadusest tulenevates erinevates kaitsevööndites majandustegevuse piiramisega seotud maamaksu vähendatud määrasid, mis seni on olnud 25, 50 või 75 protsenti maksumäärast.

Eelnõus on jäetud alles vaid üks vähendatud määr – 50 protsenti maamaksumäärast, seda eesmärgiga vältida olukorda, kus samaväärsete looduskaitsealade suhtes kehtivad erinevad soodusmäärad. Selline regulatsioon vähendab ka valitsuse koormust, sest enam ei pea soodusmäära kehtestama igakordselt valitsuse korraldusega, vaid see tuleneb otseselt seadusest.

Ühtse soodusmäära kehtestamine suurendab maksusoodustuse läbipaistvust ja järgib Eesti maksusüsteemi üht aluspõhimõtet, milleks on ühetaoline maksustamine ja erinevate erandite ning soodustuste vähesus. Muudatuse tulemusena ei suurene ühegi looduskaitseala maksukoormus – see jääb kas endiseks või väheneb. Maksukoormus väheneb nendel looduskaitsealadel, millelt seni on maamaksu tasutud 75% maamaksumäärast (2005. a 32,9% soodusmääraga maamaksu kogulaekumisest).

Need looduskaitsealad, millelt seni on maamaksu tasutud 25% maksumäärast, saavad maksuvabastuse tulenevalt maamaksuseaduse § 4 lõike 1 muudatusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing