Windows Vista võib osutuda ebaseaduslikuks

Mart Vabar 01. veebruar 2007, 00:00

Jaanuari viimastel päevadel Euroopas müüki tulnud Windows Vista võib osutuda illegaalseks, Euroopa seadusandlusega vastuolus olevaks tooteks.

ECISe (European Committee for Interoperable Systems) juht Simon Awde on hiljuti teatanud: "Microsoft on selgelt valinud Komisjoni 2004. a märtsis tehtud otsuste ignoreerimise."

Microsofti poolt seni kommentaare pole, kuid firma peale on vastavaid kaebusi esitanud ka konkureerivad suurfirmad, nagu IBM, Nokia, Adobe, Oracle, Sun Microsystems, Corel, Opera ja Real Networks.

Euroopa Komisjon leidis nimelt 2004. a märtsis, et Microsoft on kuritarvitanud oma monopoolset seisundit, tõrjumaks ebaseaduslikul viisil kõrvale teisi audio-videotarkvara tootjaid.

Praegu kavatseb Microsoft väidetavalt käituda samamoodi, üritades monopoolse seisundi abiga ühel alal domineerida ka turu teises, sedapuhku eelkõige internetitarkvara osas.

Arvatakse, et Microsoft püüab muuta sujuval surfamisel möödapääsmatuks mitte ainult oma veebisirvijat, vaid ka Microsoft Office'i platvormi. Nimelt toimib Microsofti OOXML-failiformaat seni korrektselt ainult MS Office'i abiga.

Siinsed veskid jahvatavad küll palju, kuid aeglaselt. Kuni Euroopas lahendusteni või koguni üksmeelele jõutakse, vahetub tarkvaraturul tõenäoliselt juba mõnigi tootepõlvkond.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing