Helenius viskas kinda

Romet Kreek 12. september 2007, 00:00

Investeerimispankur Joakim Helenius viskas kinnisvarafännidele kinda, öeldes eile Balti kinnisvarainvesteeringute foorumil, et usub Eesti majanduskasvu aeglustumist suisa negatiivseks.

Helenius usub, et majandus jahtub kiiremini, kui kõik ennustanud on, sest majandus vajab tervenemiseks ja süsteemi puhastamiseks järsku langust. "Usun, et Eestis majanduskasv on vähemalt kahe kvartali jooksul negatiivne," lisas ta. "Järgmine aasta on investoritele suurepärane aasta kinnisvara osta, sest väikearendajad lähevad pankrotti ja turult saab kinnisvara soodsalt kätte," nägi ta tulevikku optimistlikult.

"Praegu pakutakse projekte turul hinnaga x, kuid varsti on hind vaid mingi protsent x-ist. Varsti, kui see protsent on piisavalt väike, hakkame me ostma, praegu on hind kindlalt liiga kõrge," lisas ta.

Kui tõesti läheb nõnda, on tarvis omada raha, et kasutada ära võimalusi. Ma ei usu, et aktsiad, eriti ehitajate ja kinnisvaraarendajate omad, oleksid immuunsed selliste ekstreemsete arengute suhtes. Samas, nõrgemate arendajate häving võib kasvatada olemasolevate finantsiliselt tugevamate arendajate-ehitajate positsioone, mis pikas perspektiivis oleks nendele ettevõtetele positiivne. Ka pangad on hakanud rääkima murelikumates toonides eluasemelaenude mahu kasvu pidurdumisest. Kuid ärgem rutakem ajast ette.

Suurima käibega (13,4 mln krooni) oli Arco Vara aktsia, mille hind langes 60 tehingus 0,5 protsenti, 30,82 kroonini ehk 1,97 euroni. Merko Ehituse aktsiaga tehti üks tehing 12 aktsiaga, käivet tuli 3971,11 krooni. Eesti Ehituse aktsia oli 4,7protsendise tõusuga päeva suurim kerkija.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing