Maffiad kontrollivad 2 triljonit dollarit

Lemmi Kann 17. september 2007, 00:00

See summa on võrdne neljakordse Exxon Mobile'i või kaheksakordse Gazpromi väärtusega, kirjutab Vene ärileht Vzgljad. Andmed maffia kontrollitava raha kohta pärinevad ÜROga seotud World Federationi analüütikutelt.

Rohkem kui 520 miljardit dollarit aastas tuleb piraatlusest ja võltsitud kaupadega hangeldamisest. Suuruselt teiseks sissetulekuallikaks on narkokaubandus. Mitteametlikel hinnangutel on rahvusvahelise narkokaubanduse käive 320 miljardit dollarit.

Inimkaubandus toob kurjategijatele igal aastal sisse umbes 44 miljardit dollarit. Hinnanguliselt on orjusesse müüdud 27 miljonit inimest. "See on tunduvalt rohkem kui Aafrika orjadega kauplemise kõrghetkel. Suurem osa ohvreid on Aasiast pärit naised," konstateerivad World Federationi eksperdid.

Maffiate peamiseks kuluartikliks on altkäemaksud ametnikele, jõustruktuuride töötajatele ja suurfirmade tippjuhtidele. Ametiisikute ülesostmisele suunab kriminaalne ringkond triljon dollarit aastas. "See tugevdab kriminaalse allilma positsioone," märgib World Federation.

World Federation kinnitab, et suurem osa altkäemakse toimub siiski rikastes riikides, kus ametnike meelsus otsuste tegemisel on otseses sõltuvuses pakutavast rahasummast.

Suuri rahvusvahelisi kuritegelikke organisatsioone ei ole palju. Kõige tuntumad on Sitsiilia maffia, Jaapani Yakuza ja Hiina triaadid. Aktiivset rolli mängivad ka latiinode narkokartellid ja Vene maffia. Sagedamini nimetatakse maffiaks lihtsalt kuritegelikke grupeeringuid, kes on omandanud mõjuvõimu ametnike seas või jõustruktuurides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing