Teet Reier • 2. detsember 2007 kell 22:00

Vundamendile taldmik mõne tunniga

Tegemist oli eramuga, mille taldmikku oli vaja paigaldada kokku seitsekümmend jooksvat meetrit.

Taldmikuvormid valmistatakse ette elementidest vastavalt vundamendi mõõtudele ja tuuakse ehitusplatsile, kus need saab kiirelt kokku valuvalmis osadeks panna. Taldmikuvormi pärast betoonivalu ei eemaldata.

Formexi vundamendi taldmikusüsteem sobib nii elamute, tööstus- ja ärihoonete ning ühiskondlike hoonete kui ka pinnasetööde vundamendi vormideks.

Vormid on toodetud võrkkeevitusmeetodil valmistatud terastraatvõrgust, mis lamineeritakse polüeteenkilega. Lamineeritud plaadid painutatakse vundamendi mõõtudele vastavateks vormielementideks.

Vundamendisüsteemi mõõtmetele piiranguid peaaegu polegi ja seda saab kohandada kõikide põhiliste vundamenditüüpidega.

Paigaldamine on mitu korda kiirem kui traditsioonilisi meetodeid kasutades, sest vormid saab enne paigaldamist komplekteerida ka lisasarrusega ja nii on tulemuseks täiesti valuvalmis elemendid.

Paigaldustöö ei eelda erioskusi. Ehitusplats on puhas ja ohutu. Kiirest paigaldusest tuleneb märkimisväärne ajasääst ehitusobjekti ajagraafikus.

Eraldi armeerimist ei ole üldjuhul tarvis, kuna vormid on juba armeeritud 3 × Ø8 armatuuriga. Paigaldamiseks ei ole vaja muud kui armatuuri lõikamise tange ja nuga.

Hetkel kuum