Lõviosa Eesti ettevõtjaid suhtub dollari nõrgenemisse ükskõikselt

19. märts 2008, 09:04

Lõviosa Eesti ettevõtjaid vaatab dollari
nõrgenemist suhteliselt ükskõikse pilguga, sest enamik kaubavahetusest käib
eurodes.

Kümnest kroonist odavamaks kukkunud dollar kaotab lähikuudel veelgi väärtust, oma mõju on dollari nõrgenemisel ka Eesti majandusele, kuigi lihtinimene ei pruugi seda tunnetada, kirjutas Postimees.

Kinnisvarast alguse saanud ülemaailmsed finantsraskused ei ole seni Eestis ka laenamist oluliselt kallimaks muutnud, intressitõusud on jäänud tagasihoidlikuks.

Eesti Panga peadiileri Mait Moosari sõnul võib krediidikriisi mõju mingil hetkel ka Eestini ulatuda, mis tähendaks, et laenamine muutub raskemaks ja intressid tõusevad, kas ja kui tugevalt need mõjud avalduvad, sõltub mitmetest teguritest.

Sampo Panga vanemdiileri Rainer Änilase sõnul ei kesta USA hädad tõenäoliselt siiski lõputult ja ehk juba aasta teises pooles võiks olukorra stabiliseerumist näha.

Ameerika Ühendriikide Föderaalreservi endine juht Alan Greenspan ootab, et selguksid kinnisvarakriisi tulemusel tekkinud kahjumid ja kaoksid sellega seotud hirmud, see tagaks USA kinnisvaraturu stabiliseerumise ning peataks majandusprobleemide kuhjumise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 09:03
Otsi:

Ava täpsem otsing