Maksuamet likvideeris 100 miljoni kroonise käibega arvevabriku

Mariliis Pinn 27. märts 2008, 10:36

Märtsi alguses likvideeris maksu- ja
tolliamet Lõuna-Eestis taas ühe nn arvevabriku, mille käive võis ulatuda kuni
100 miljoni kroonini.

Kahtlustatavatena on peeti kinni 9 isikut, kellest Lõuna ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahistati kolm isikut, nende hulgas arvevabriku tööd korraldanud juhtfiguur, teatas amet. Tänaseks on nii maksukuriteo kui ka kuritegelikku ühendusse kuulumise osas esitatud kokku 34 kahtlustust, läbiotsimisi on läbi viidud 26 erinevas asukohas.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul oli käesolev petuskeem võrreldes mõne eelmise arvevabriku juhtumiga küll väiksemamahulisem, kuid siiski arvestatav “turusolkija” eelkõige metsamaterjalidega seotud valdkondades. Maksupettused andsid neid toime pannud äriühingutele ebaausa konkurentsieelise. “Esialgsel hinnangul võidi arvevabrikuga tekitada riigile kuni 18 miljoni krooni suurune kahju,” lisas Kuus.

Arvevabrik on organiseerunud kuritegelik grupp, mis pakub turul tegutsevatele maksupettustele orienteeritud äriühingutele teenust fiktiivsete arvete näol.

Võitlus organiseeritud käibemaksupettustega ning nn arvevabrikute väljaselgitamine ja nende tegevuse tõkestamine on üks maksu- ja tollameti prioriteete. “Pöörame erilist tähelepanu organiseeritud kuritegevuse ja rahapesuga seotud käibemaksupettuste avastamisele. Oluline on teha kindlaks sellise tegevusega saadud kriminaaltulu, mis läheb arestimisele ja konfiskeerimisele,” rääkis Kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2008, 11:27
Otsi:

Ava täpsem otsing