Konsultant: kinnisvarasektori langus pole puudutanud tõelisi väärispindasid

31. märts 2008, 11:20

1Partner Kinnisvara konsultandi Allan
Vanatoa sõnul pole kinnisvaraturu langus siiani puudutanud tõelisi
väärispindasid. Seetõttu julgeb ettevõte käsile võtta ka põhjaliku
arendusprojekti vahendamise Tallinna vanalinnas.

Tallinna linnavolikogu hoone vastas, valmib 2009. aasta sügiseks 4500 m2 kogupinnaga äri- ja elupindade projekt, millesse arendaja investeerib üle 120 miljoni krooni, teatas kinnisvarabüroo.

Ajalooliste hoonete fassaadid ja müürid renoveeritakse vastavalt originaalkujule, mis säilitab nii Vana-Viru kui ka Aia tänava ajaloolise joone. Sisehoovi ehitatakse omapärase lahendusega viiekorruseline terrassmaja. Objekti arendava OÜ Pitek Arenduse juhatuse liikme Andres Samarüütli sõnul teeb hoone unikaalseks selle õhulisus, kuna sealsed luksuslikud korterid ning sinna juurde kuuluvad terrassid justkui ripuvad õhus. “Keeruline kandekonstruktsioon võimaldas tekitada ulmelisi sildeid ning teise korruse tasandil on tekitatud korteritele ka väliterrassid, mis eraldatakse õhtuti valgustatud klaaspüramiididega,” tutvustas Samarüütel arhitektuuribüroos Kosmos valminud projekti.

1Partner Kinnisvara kinnisvarakonsultandi Allan Vanatoa sõnul selle projekti menukust kinnisvaraturu hetkeseis ei mõjuta. „Kinnisvarasektori langus ei ole ka siiani puudutanud tõelisi väärispindasid,” kommenteeris Vanatoa.

Hoones on kokku 15 suurte terrassidega korterit, 1000 m2 ulatuses äripindu ning keldrikorrusel paiknev 30kohaline parkla. Projekti arendajaks on OÜ Pitek Arendus, arendajaks ja ehitajaks AS Maru Ehitus, projekteerijaks arhitektuuribüroo AB Kosmos ning vahendajaks 1Partner Kinnisvara.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2008, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing