Reiljan: samba püstitamine on nagu pidu katku ajal

Mariliis Pinn 09. aprill 2008, 08:02

3,1 miljardi krooniga miinuses eelarve
tasakaalustamiseks ei peaks riik büdžetti kärpima, vaid hoopis peatama 100
miljonit nõudva vabadussamba rajamise ja vaatama kriitilise pilguga üle ametnike
palgad, arvas majandusprofessor Janno Reiljan.

"Arvan, et eelarvet pole üldse mõtet kärpida, vaid peaks hoopis lihtsalt peatama mõne projekti, millest ei tõuse käegakatsutavat kasu," ütles Tartu Ülikooli avaliku sektori ja välismajanduse professor Janno Reiljan 3,1 miljardi säästmist analüüsides SL Õhtulehele.

Näiteks soovitab ta riigil mõneks ajaks unustada ilmselt üle 100 miljoni krooni neelava vabadussamba püstitamise ja kuigi see otseselt riigieelarvet ei puuduta, võiks Tallinna võim samamoodi loobuda ehk lausa 80 miljonit maksva Kalevipoja hiidkuju rajamisest.

"Sambaga ootaksin rahulikult ajani, kui Eesti tähistab 100. sünnipäeva," nentis Reiljan, "sest samba püstitamine (sel) sügisel – nagu plaanitakse – võrdub peoga katku ajal."

"Kõige mõttetum ja arusaamatum on koolide remondiinvesteeringu peatamine, siin ei tohiks mingil juhul kokku hoida," osutas Reiljan, "kindlasti peaks riik väga kriitilise pilguga üle vaatama aga oma administratiivkulu ja peatama riigiametnike nuumamise, selle arvelt saaks tugeva kokkuhoiu, sest ametnike palgas on ülepingutusi."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2008, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing