Eestlaste usaldus poliitikutesse on aasta algusega kukkunud

Agnes Ojala 10. aprill 2008, 12:18

Turu-uuringute ASi korraldatud küsitlusest
selgus, et 2008. aasta märtsis vähenes Eesti elanike seas enim valitsuse ja
riigikogu usaldusväärsus.

2008. aasta esimeses kvartalis on valitsuse ja riigikogu usaldusväärsus langenud vastavalt 9% ja 11%, selgub ettevõtte kodulehelt.
Langust seletab uuringufirma poleemikaga negatiivse riigieelarve ning töölepinguseaduse eelnõu üle. Valitsust ja riigikogu umbusaldavate elanike arv on võrreldes jaanuariga kasvanud tervelt kümnendiku võrra. Samas peaministri usaldusväärsus pole statistiliselt olulisel määral muutunud.

Kõige usaldusväärsemad institutsioonid olid aasta alguses piirivalve, Eesti Pank ning maksu- ja tolliamet. Kõige väiksem oli usaldus jätkuvalt erakondade vastu.

2008. aasta esimeses kvartalis on elanike usaldus kõige enam tõusnud meediakanalite vastu. Võrreldes jaanuarikuuga on usaldus nii rahvusringhäälingu kui era-meediakanalite vastu tõusnud 8% võrra. Meediakanalite usaldusväärsuse tõus võib olla tingitud valitsuse ja riigikogu usalduse vähenemisest, olles seotud meedia kriitilise rolliga võimukandjate tegevuse kajastamisel.

Turu-uuringute AS viis uuringu läbi omnibussküsitluse meetodil, kus silmast silma intervjuudel vastab küsimustele 1000 Eesti alalist elanikku vanuses 15-74. Küsitlust korraldatakse kord kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2008, 12:16
Otsi:

Ava täpsem otsing