Äripäev pääses esimesena Juhtimisaju finaali

Annika Matson 25. aprill 2008, 12:31

ETV juhtimisalases telesaates "Juhtimisaju"
on selgunud esimene finalist. Finaali jõudis esimesena Äripäeva võistkond.

Poolfinaalis andis Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil Äripäeva ja Microsofti võistkondadele ülesande koostada laevade liikumise graafikud. Nädala pärast selgub Äripäeva vastane Hansapanga saatest, kus võistlevad KH Energia-Konsult ja riigikantselei, teatas saate tegijameeskond.

Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil esitas võistkondadele seoses reisijateveo probleemiga tipptunnil laevade graafikute koostamise ülesande – võistkonnad pidid tulema toime laevade graafikute juhtimisega sadamas, kus päevas saabub ja väljub ligikaudu 80 laeva, ilma et tekiks vajadus laevu saabumisel ümber juhtida või ootele panna.

Äripäeva tiimi liikmed Piret Paabusk, Ethel Reier ja Aivar Hundimägi uurisid, mida tuleb erinevate laevade puhul arvestada. Nad said teada, milliseid nõudeid tuleb täita kruiisilaevade puhul. Samuti kuidas tegeletakse olukorraga, kui erinevate laevade soovid ja vajadused kattuvad. Edasi hakkas võistkond laevade graafiku kallal tööle.

Microsofti võistkond, kuhu kuulusid Pert Lomp, Rasmus Reimo ja Kalev Pihl, alustasid pikast arutelust, peale mida mindi ettevõtte inimestega vestlema. Nad uurisid samuti paljude laevade erinõuete ja tehniliste detailide kohta. Microsofti tiim uuris samuti, kuidas toimub huvide konfliktide lahendamine.

Mõlemad võistkonnad olid üllatunud, et Tallinna Sadamas ei kasutata graafikute koostamiseks mõnda IT programmi. Äripäeva tiim leidis lahenduse osas, et oluline on vältida olukorda, kus saabujate vahel tekiks vajaduste konflikt, arvestades sealjuures ka rahalist nõuet. Nad pidasid ka oluliseks, et säiliks klienditeeninduse tase ja vajadust arvestada laevade poolt esitatud soovidega. Microsoft lähtus lahenduse osas erinevatest piirangutest, mida laevade puhul on vaja arvestada. Liinilaevade puhul pidasid nad oluliseks ka seda, et laev saabuks iga päev samasse terminali. Pikas perspektiivis soovitasid nad otsida lahendust IT valdkonnast.

Žüriis hindasid võistkondade tööd koos Tallinna Sadama juhatuse liikme Allan Kiiliga Tallinna Tehnikaülikooli juhtimise õppejõud Egert Valmra ja EBSi ettevõtluse õppetooli juhataja Tiit Elenurm. Žürii hinnangul oleks mõlema võistkonna lahendusega vaja veel kõvasti tööd teha ja nende arvates ei saanud kumbki võistkond ülesande lahendamisega ideaalselt hakkama. Äripäeva juures hindas žürii ülesande lahendamise hoolsust, kuigi nende lahenduse puhul oleks suur kruiisilaev mere põhja kinni jäänud ja Microsoft laeva graafiku alusel mere põhja ei juhtinud ning nende puhul hinnati erinevate piirangute loetlemist. Kokkuvõttes kuulutati võitjaks Äripäev.

Juba järgmise nädala neljapäeval 1. mail kell 18.15 algavas saates selgub «JuhtimisAju» teine finalist. Teises poolfinaalis näeme KH Energia Konsult ja Riigikantselei võistkondi lahendamas Hansapangas ID kaardi populariseerimisega seotud ülesannet. Tänase ja järgmise saate võitjad kohtuvad finaalis, kui minnakse juhtimisprobleemi lahendama Eesti Energia Jaotusvõrku.

Seni saavad huvilised pakkuda lahendusi saates kõlanud vaatajamängu küsimusele JuhtimisAju kodulehe www.juhtimisaju.ee vahendusel. Kõigi vastajate vahel loositakse välja ajakirja Director aastatellimus.

JuhtimisAju telemängu valmimist toetab Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osana juhtimisteadlikkuse programmist ning rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Telesaade valmib koostöös produktsioonifirma AA Visioon Stuudio ning TTÜ organisatsiooni ja juhtimise õppetooliga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2008, 12:29
Otsi:

Ava täpsem otsing