Telekomihiiud võitlevad arenevate turgude klientide pärast

Agnes Ojala 28. aprill 2008, 17:50

Spekulatsioonid France Telecomi võimalikust
TeliaSonera ülevõtmispakkumisest on Põhjamaade telekomifirmad kihama pannud.

Kahe Rootsi firma – Tele2 ja Millicomi – ning Rootsi-Soome TeliaSonera tugevad majandustulemused on selleks ka põhjust andnud, kirjutas Rootsi majandusuudiste portaal e24.se.

Heade üldtulemuste tagant paistab aga, et suuremaid edusamme ei ole tehtud mitte koduturgudel, vaid hoopis kaugemal. Operaatorid kasvavad märkimisväärselt kiiremini eksootilistes paikades, nagu Kesk-Ameerikas (Honduras, El Salvador ja Guatemala), Aafrikas (Ghana ja Tansaania), Aasias (Kambodža ja Laos) ning Kesk-Aasias (Kasahstan, Usbekistan ja Tadžikistan).

Katsed läbi murda küpsetel Lääne-Euroopa turgudel, on näiteks Tele2-l läinud oodatust raskemalt. Ettevõte on olnud mitmelt turult sunnitud lahkuma selleks, et keskenduda riikidele, kus firma on tugev ja kust saab edasi ida suunas kasvada.

Ainus suur Põhjamaade operaator, mis ei ole veel oma esimese kvartali tulemusi avaldanud, on norralaste Telenor. TeliaSonera on juba pikka aega Telenoriga flirtinud. Analüütikud spekuleerivad, et Rootsi-Norra ettevõtete võimalik tehing võib olla vajalik selleks, et valmistuda ühtseks müügiks välismaisele telekomihiiule. Kui mõlemad on lõpuks sunnitud osa tegevusest koduturul väliskonkurendile müüma, oleks neil siiski koos tugev positsioon laienemiseks ida suunas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing