Medvedev müüb Chavezile relvi juurde

16. mai 2008, 16:51

Mai lõpus avaneb uuele Venemaa presidendile
võimalus debüteerida sõjalennukite, helikopterite ja allveelaevadega kauplemise
alal, kui Moskvasse tuleb ja tahab 2 miljardi dollari eest sõjatehnikat osta
Venezuela president Hugo Chavez.

Venezuela Moskva-saadiku sõnul leppisid riigid põhimõtteliselt kauba kokku juba märtsis, kuid Chavez tuleb Moskvasse tagasi, et "külastada oma sõpra Putinit ja uueks presidendiks valitud Medvedevit," kirjutas Kommersant.

Venezuela on viimased kolm aastat olnud Venemaa jaoks kuldaväärt relvaostja kokku 4 mld dollari eest. Kõrvuti energeetikaga pühendas president Putin oma rahvusvahelistes kontaktides erilist tähelepanu sõjalisele koostööle. Putini-aja alguses 2000. aastal oli Venemaa relvaeksport 3,68 mld dollarit, 2007. aastal 7,5 mld dollarit

Venezuela õhujõud saavad varasema lepingu põhjal tänavu veel neli Su-30MK2V hävitajat, millega 24 Vene lennuki tellimus saab täidetud. Nüüd on kõne all transpordilennukid Il-76MD-90 ja tankurlennukid Il-78-MK, samuti ründekopterid Mi-28NE Night Hunter lisaks varem soetatud Mi-35M-idele. Samuti on jõutud kokkuleppele nelja Projekt 636 allveelaeva müügiks, nii ulatubki uue lepingu kogumaht 2 mld dollarini.

Venezuela vahetab Vene omade vastu välja riigi vananenud eelkõige USA päritolu relvastust. Vasakpoolsete loosungitega esinev populistist president Hugo Chavez on alatasa nimetanud oma parimaks sõbraks väljasurevat Kuuba diktaatorit Fidel Castrot ja põhivaenlaseks USA imperealismi ninameest George Bushi ning otsustavalt lõiganud ära välisfirmade teenimisvõimalusi Venezuela rikkalike naftavarude arvel.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2008, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing