IMF soovitab palgad külmutada

19. mai 2008, 13:32

IMF kiitis valitsuse ettepanekut külmutada
valitsussektori palgafond kaheks järgmiseks aastaks ning soovitas seda rakendada
ka valitsussektori teistel tasanditel.

Palgafondi külmutamine looks stiimulid valitsussektori tõhustamiseks, samuti annaks see tugeva signaali palgakasvu aeglustamiseks erasektoris, põhjendas Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) Eesti-missiooni täna avaldatud kokkuvõte.

Viimase kahe aasta tugevad eelarvetulemused peidavad endas jooksvate kulude suurt kasvu (40% viimase kahe aasta jooksul), mida katsid kõrge majandusaktiivsuse perioodil saadud erakordselt suured tulud. Selle aasta veelgi suuremad kulud on põhjustanud ekspansiivse eelarve, mis majanduskasvu aeglustumise tingimustes võib kaasa tuua eelarve puudujäägi.

Eelarvepoliitikas tuleb hoida tasakaal nõrgenenud eelarvepositsiooni parandamise ning jahtuva majanduse tingimustes nõudluse toetamise vahel.

Ametivõimude ettepanekud 2008. aasta eelarve muutmiseks on tasakaalus nimetatud kahe eesmärgi saavutamiseks, märkis IMF. Hiljuti kinnitatud lisaeelarves on tehtud kohandusi, mis vähendavad prognoositud puudujääki, kuid säilitavad samal ajal positiivse fiskaalse impulsi, et aeglustumist pehmendada.

Rahvusvaheline Valuutafondi delegatsioon toetab kavatsust leida edasisi võimalusi kokkuhoiuks; samas ei peaks seda tegema iga hinna eest. Kokkuhoiuga ei tohiks täielikult kaotada positiivset impulssi ning seda ei peaks saavutatama investeeringute, eelkõige ELi kaasrahastusega investeeringute vähendamise teel, sest need on vajalikud majanduskasvu taastumiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2008, 12:44
Otsi:

Ava täpsem otsing