Rõtov: ka rikkad ei tea, et saavad investeerida paari hiireklikiga

Mariliis Pinn 03. juuni 2008, 14:48

Investeerimisekspert Kristjan Lepik ja
Äripäeva ajakirjanikud Annika Matson ja Igor Rõtov purustasid täna KUKU raadio
otsesaates müüti investeerimise keerukusest.

„Tahaks kummutada müüdi, et investeerimine on midagi keerulist ja sobib ainult rikastele ja tarkadele inimestele,“ ütles Rõtov. „Huvitav on, et ka haritud ja rikkad inimesed ei tea, et veebipangas saab paari hiireklikiga näiteks USA aktsiaid osta,“ oli Rõtov hämmastunud.

„Investeerimine on lihtsamaks läinud. Tehnoloogia areng on teinud selle lihtsaks ja kättesaadavaks. Paari hiireklikiga saab portaalis Hansa.ee igasuguseid aktsiaid osta,“ kinnitas Lepik. Ta lisas, et pikaajaline investeerimine on lihtne, kui võtta nädal ja endale asjad selgeks teha. „See on nagu autosõit: sa teed kõigepealt load, enne kui kiiresti sõitma hakkad,“ tõi ta paralleeli.

Lepik ütles, et kes tõesti väga pelgab, võiks alustada väikeste summadega ja investeerida fondidesse.

Annika Matson rääkis, et päris investeerimise maigu saamiseks võiks ka mõne Eesti firma aktsiaid. „Võiks proovida ühe väikse Eesti aktsia ostmist, see tekitab huvi. See, kui pangahärrad raha liigutavad, ei ole päris see,“ lisas ta.

Rõtov soovitas aga osta ühe välisaktsia. „Nokia näiteks, kõigil ju Nokia telefon on,“ põhjendas ta.

Matson tunnistas, et alustas investeerimist paar aastat tagasi 2000 krooniga. Ta ostis selle summa eest börsiväliselt turult ja enne esmaemissiooni Tallinki aktsiaid ja teenis neilt kasumit.

„Investeeri siis kui meel on must, veri voolab tänaval. Kui pidu käes, müü, mis siis, et kõik investeerivad. Siis oled elu lõpus rikas mees,“ jagas Rõtov saate lõpus investeerimisgurudelt kuuldud tarkust. Lepik nõustus, et buumiga ei tohi kaasa joosta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2008, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing