Riiklik lepitaja: Tallinki streik ei olnud ebaseaduslik

04. august 2008, 17:39

Riiklik lepitaja Henn Pärn kinnitas, et
täna toimunud Tallinki töötajate hoiatusstreik polnud ebaseaduslik nagu Tallinki
juhtkond on väitnud.

Streigil kohal viibinud Henn Pärn ütles aripaev.ee-le, et tegu pole ebaseadusliku streigiga. „Hoiatusstreiki meie seadused kuigi täpselt ei reguleeri. Rahvusvahelises mõistes on hoiatusstreik surveavaldamismeetod, kui läbirääkimised ei edene," märkis ta.

"Kui Tallink oleks teinud kõik, poleks seda hoiatusstreiki olnud, aga ma ei tea, mis oleks siis olnud firmaga juhtunud," ütles Pärn vastuseks küsimusele, kas Tallink on pingutanud piisavalt, et streiki ära hoida.

Pärn väga optimistlik läbirääkimiste edasiste arengute suhtes pole. „Pakkumiste erinevus on niivõrd suur, et väga raske on praegu prognoosida lahendust,” ütles Pärn võimaliku kokkuleppe saavutamise kohta Tallinki ja ametiühingu vahel.

4. augustil kella 13-14.00 toimus Tallinki laevaperede ühetunnine hoiatusstreik. Hoiatusstreik hõlmas Baltic Princessi, Victoria ja Superstari laevaperesid Tallinna Sadamas, Stari meeskonda Helsingis ja Romantika meeskonda Stockholmis. Tallinna Sadama D-terminali juurde kogunes koos streikivate laevaperedega üle 400 inimese.

Rootsis streigiti M/L Romantika pardal, päikesetekil, sest kapten pani laeva väljapääsud kinni. M/L Star meeskond lahkus Helsingi sadamas laevast terminali. Hinnanguliselt osales streigis 60-70% laevaperedest nii laevade pardal kui terminalides, toimus hilinemisi laevade graafikujärgses väljumises. Hoiatusstreigi eesmärgiks oli juhtida tööandja tähelepanu töötajate nõudmiste tõsidusele käimasolevatel palgaläbirääkimistel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2008, 15:16
Otsi:

Ava täpsem otsing